Wednesday, October 16, 2013

Intel Galileo minidators

Intel nesen sadarbībā ar Arduino izlaidis amatieru un studentu mērķauditorijai domātu minidatora plati. Acīmredzot šis amatieru tirgus kļūst arvien lielāks un arī Intel grib tajā iesaistīties. Raspberry Pi vajadzēs nedaudz iespringt, kaut gan viņu pozīcijas joprojām ir ļoti labas un katru dienu tiek saražoti tūkstošiem plašu. Katrā gadījumā arī Intel Galileo būs viena no alternatīvām, ko varēs izmantot dažādos amatieru un prototipu platēs. Par veiktspēju vēl grūti spriest, procesora takts frekvence ir 400MHz, ārējais RAM ir 256 MB, taču jau ir zināmas dažas patīkamas atšķirības no Raspberry Pi. Un tās ir: reālā laika pulkstenis (ar rezerves bateriju), mini-PCIE spraudnis (diemžēl ar USB interfeisu), iespēja lietot micro SD kartes. Tiem, kas ir draugos ar Arduino, būs iespēja lietot Arduino izstrādes rīkus un kodu.
Tagad cītīgi jāgaida, kad šī plate būs pieejama plašākam lokam. Pagaidām cenu man neizdevās uzzināt, bet jācer, ka tā būs saprātīga. Katrā gadījumā plates popularitāti noteiks mārketings, cena un plates Interneta kopienas aktivitāte. Iespējams, ka Intel pieredze procesoru un čipkopu radīšanā izpaudīsies arī šajā platē un tā būs pabeigtāks produkts salīdzinājumā ar Raspberry Pi.
https://www-ssl.intel.com/content/www/us/en/do-it-yourself/galileo-maker-quark-board.html


Intel Galileo. Attēla avots:arduino.cc


Wednesday, October 9, 2013

Eparaksta nedienas

Vai tā nav ironija, ka eparaksta uzturētāja mājas lapā, lai ieinstalētu online režīmā eParakstītājs programmu, Firefox parāda šādu paziņojumu?
Ja es gribu ieinstalēt šo programmu, man būtu jāizvēlas ignorēt brīdinājumu un jāievieto lapa pie akceptētajiem izņēmumiem un attiecīgi jāsamazina savs drošības līmenis. Saprotu, ka SSL sertifikāta reģistrēšana maksā lielāku vai mazāku naudu, bet šādas funkcionalitātes interneta lapai, tas ir obligāti veicams pasākums. Var jau protams izvēlēties offlien instalāciju, bet arī tai vismaz būtu tad faila čeksummu pievienojuši.
Var jau teikt, ka tie ir tikai tādi sīkumi, ka paraksts savu uzdevumu pilda un darbojas un viss ir jauki, bet kādu "mesidžu" tas nodod lietotājiem? Eparaksta uzturētājam būtu jābūt paraugam digitālās drošības jomā. Otra lieta, ka iespējams digitālā paraksta sistēmā ir vēl citi līdzīgi trūkumi un neizdarības, par kuriem mēs no ārpuses pat nenojaušam!?